Запитати
Замовити дзвінок
head image

Життя в Польщі

Польща – унікальна країна з багатою культурою, героїчною історією і цікавою мовою.  Навіть якщо ви вже познайомилися з Польщею, ця країна не перестає дивувати.  Наприклад, чи знаєте ви, що поляки нараховують 5 сезонів в році?  Представляємо вам цікаві факти про Польщу.

 1. Польська мова належить до групи слов’янських мов, але не дивлячись на свою близькість до рідних нам мов, деякі слова, зберігаючи звучання, означають зовсім інші поняття: zapomnieć – забути, owoce – фрукти, dworzec – вокзал, dywan – килим, kawior – ікра, prosto  – прямо.

 2. Старе місто у Варшаві – наймолодший історичний центр в Європі.  Складно повірити, але йому трохи більше 50 років.  Під час Другої світової війни Варшава була повністю зруйнована, і поляки з точністю відтворили Старе місто за архівними документами та старими фотографіями.  Вся Варшава – це місто, побудоване наново, за кілька десятків років.
 3. Польща стала першою державою в Європі і другою у світі (після США), де з’явилася Конституція ще в 1791 році.  Зараз її рукописний оригінал зберігається в Президентському Палаці в Варшаві.  День Конституції – національне свято, котре святкують 3 травня.

 4.  У місті Сопот на вулиці Героїв Монте Казино знаходиться незвичайне архітектурне творіння – будинок дуже незвичайної форми, який поляки назвали «кривий будинок».  Виглядає він як ніби розплавився на сонці.  Туристи з усієї країни приїжджають подивитися на дивовижне будівництво.

 5. Перша столиця Польщі – місто Гнєзно, за народними переказами, була заснована на тому місці, де знаходилися гнізда орлів.  Лех, засновник міста, побачив прекрасних білих орлів в червоних променях заходу сонця.Теперь білий орел з золотими кігтями і короною зображений на гербі країни.

 6. Поляки – дуже релігійний народ.  Найважливішим святом в країні вважається Різдво, а Новий рік поляки зазвичай проводять в костелі.  Католицтво є релігією для 96% жителів Польщі.  Католицький костел має право укладати офіційні шлюби.
 7. Поляки дуже люблять ходити в театри.  У Варшаві, як і в інших польських містах, театрів точно більше, ніж кінотеатрів, а цирку немає жодного.  При цьому, багато хто ходить в театр кілька разів на тиждень, купуючи вхідний квиток без зазначення місця, за 15 хвилин до початку і займають будь-яке вільне місце.  Деякі театри навіть продають абонементи.

Про Польщу можна говорити дуже довго і завжди це буде актуально, цікаво і пізнавально.  Відома польська гостинність, звички, які видають в звичайних поляків шляхетних, дивовижна природа країни… Більше інформації про історію, культуру Польщі ми з радістю надамо вам, якщо ви залишите заявку на нашому сайті.

Цінності народу Польщі складаються з мільйонів цінностей кожного жителя країни.  Сприйняття світу, стиль життя і мислення багато в чому залежать від системи цінностей.  Незважаючи на європейську інтеграцію, поляки зберігають самобутність і унікальність.  Традиційні західні цінності: професійна самореалізація, фінансовий достаток, розваги – поляки вважають найбільш значимими в своєму житті.  Релігія, любов до Батьківщини і стабільність залишаються основами світосприйняття поляків і в значній мірі визначають їх стиль життя.  Щоб розуміти, наскільки близький нам цей народ, давайте дізнаємося, які головні переваги поляків.

 1.  Сімейне щастя.  Поляки раніше інших європейців одружуються і цінують свої сім’ї понад усе.

 2.  

  Здоров’я.  Поляки особливу увагу приділяють збереженню здоров’я: дотримуються здорового харчування, відвідують фітнес-клуби і працюють над корисними звичками.

 3. Чесне життя.  Для кожного четвертого поляка жити чесно – надзвичайно важливо.  Відчувати себе потрібним іншим людям, допомагати нужденним і викликати повагу з чийогось боку – це головні цінності в житті.
 4. Релігія.  Віра в Бога багато в чому визначає життя як кожного поляка, так і всієї країни.  Щонеділі поляки всією сім’єю йдуть в костел.  У п’ятницю традиційно утримуються від м’яса.  Діти в школі вивчають релігію.  Також показово, що країні діє заборона абортів.

Всі ми чули про польську ввічливість і гостинність.  Поляки легко починають діалог з незнайомцями і завжди раді допомогти.  Однак, вам рідко будуть посміхатися на вулицях, як до цього звикли на Заході.  Поляки дуже трепетно ставляться до Батьківщини, своєї історії, національних героїв.  Багато в чому це визначає ставлення до іноземців, особливо до українців.  Поляки дуже доброзичливі в тому випадку, якщо іноземці з повагою ставляться до їхньої країни, їх цінностей, державної мови та історичної пам’яті.

Поляки за ментальністю, культурою і світосприйняттям дуже близький нам народ.  Тому в Польщі кожен відчує себе, як вдома.  З огляду на високий рівень життя, Польща стає ідеальною країною для життя.  Якщо ви замислювалися про те, щоб переїхати до Польщі, зателефонуйте до нас.

“Яка ж вартість проживання в Польщі?”, «Які ціни в Польщі?» – Ці питання дуже гостро стоять перед кожним українцем, котрий твердо вирішив змінити місце проживання.  Також інформація буде дуже корисна і цікава тим, кого цікавлять подорожі, навчання і життя за кордоном.  Давайте розглянемо, які основні витрати у типового жителя країни і скільки витрачає в місяць пан Ковальський.

Витрати на проживання можна вважати найбільшим пунктом серед всіх витрат.  Однокімнатна квартира (kawalerka – польск.) в спальному районі столиці обійдеться в 1300 – 1500 злотих (300 – 350 євро), а тільки кімната – 600 – 900 злотих (150 – 230 євро).  У більшості випадків потрібно вносити заставу, розмір якої, як правило, співвідноситься з місячної оплатою, повертається застава в день виселення.  Часто в ціну не входять оплати за комунальні послуги.

У країні дуже зручна транспортна комунікація.  Один квиток діє на всі види міського транспорту.  Є кілька видів квитків: на 20 хвилин поїздки – вартість 3.40 злотих (0.8 євро) і на одну поїздку – вартість 4.4 злотих (1.1 євро).  Система проїзних квитків: від одного дня до 3 місяців дозволяє економити на транспорті.  Проїзний квиток на місяць обходиться в 150 злотих (37 євро).  Студенти мають знижку на транспорт і платять тільки пів ціни.

Студентське життя в Польщі

Студентське життя в Польщі яскраве, цікаве і незабутнє. Навчання в Польщі – мрія багатьох українських випускників шкіл і студентів. Студенти в Польщі мають незрівнянно більше можливостей, ніж їх українські друзі.  Це і виїзди на навчання в інші університети Європи і світу, і участь в наукових гуртках, і подорожі.  Студентський квиток дає значні знижки, завдяки чому можна добре заощадити.

 Студентське життя іноземного студента в Польщі дуже барвисте, але також слід подбати і про побутові питання.

Багато державних і приватних університетів надають студентам місце в гуртожитку.  Стандарти польських студентських гуртожитків дуже високі, їх можна порівняти з українськими готелями середнього класу.  Вартість проживання в 2-х місній кімнаті в середньому становить від 150 євро.  Витрати на мобільний інтернет, телефон, проїзд в транспорті (за проїзним) і харчування обійдеться ще від 150 євро.

Улюбленим заняттям багатьох студентів є подорожі. Низькі ціни, відкриті кордони і зручне транспортне сполучення робить поїздки в інші країни комфортними і доступними. Навіть студент зі скромною стипендією може поїхати на вихідні дні до Берліну, Парижу чи в Брюссель.

Варшава приваблива, як європейська столиця, місто можливостей і бізнес-центр країни.  До Кракова їдуть ті, кому до душі унікальність і самобутність культури, краса міста, традиції.  Вроцлав – велике студентське місто.  Познань відома, як промисловий центр і комунікаційний пункт на шляху до Європи.  Гданськ – велике портове місто біля моря, з гарним кліматом і унікальною архітектурою.  Люблін – місто, який люблять студенти з України за близькість до рідної країни і низьку вартість життя.

 Студентське життя – час можливостей і ми щиро бажаємо, щоб ви використали свій шанс і втілили мрії про європейську освіту та життя в Польщі.  Телефонуйте нам, і ви зможете найкращим чином організувати ваш вступ на навчання до Польщі і досягти більшого.

Ціни на харчування в Польщі досить низькі.  Кожен магазин особливо стежить за якістю продуктів, несвіжі і несмачні продукти не продають.  У Польщі дозволені ГМО продукти.  А ось екологічно чисту їжу поляки купують на спеціалізованих еко-ринках.  Більшість продуктів обходяться дешевше, ніж в Україні.  Головний продукт польської кухні – свинина – коштує в середньому 10 злотих (2.5 євро) за кг.  Ціни на основні продукти рідко перевищують 10 злотих.  Для прикладу, наведемо ціни на деякі продукти:

 • гриби – 8 зл/кг
 • риба 10 – 30 зл/кг
 • картопля – 1 зл/кг
 • помідори – 5 зл/кг
 • грейпфрути – 4 зл/кг
 • яблука – 2 зл/кг
 • молоко – 2 зл/л
 • хліб – 2 зл/шт

Витрати на харчування в середньому за місяць складатимуть 300 злотих (75 євро) на особу.  Фаст фуд і походи до ресторанів щотижня збільшать суму ще на 300 злотих.

 

Часто студенти підробляють в університеті, багато хто займається репетиторством, перекладами або влаштовуються в польський фірми, котрі охоче беруть студентів. Багато студентів шукають професійну практику, яка дає можливість отримати необхідний досвід, навички та знайти роботу мрії.

Одяг в Польщі коштує набагато дешевше, ніж в Україні.  Поляки дуже люблять купувати в великих торгових центрах, аутлет-містечках і в інтернеті.  Можна купити дуже якісний одяг, взуття, сумки менш, ніж за 150 злотих (35 євро), а найдешевший варіант – в магазинах секонд-хенд, яких дуже багато в кожному місті.

 Подорожі стали також доступні для більшості поляків і гостей країни.  В цілому місяць проживання у Варшаві стартує від 1300 злотих в умовах економії.  В інших містах вартість життя може бути на 20 – 30% нижче, ніж в столиці.  Щоб дізнатися краще всі особливості життя в країні, отримати цінні практичні поради для еміграції до Польщі, телефонуйте нам.

PanPolski™ 2016 - 2021 ©