Запитати
Замовити дзвінок
Жешув

Технікуми в Жешуві

Жешув - місто в південно-східній частині Польщі, адміністративний центр Підкарпатського воєводства.  Місто мальовничо розташований на двох берегах річки Вислок.  У північну сторону від Жешува знаходиться Котловина Сандомеж, з південної його сторони розташувалися передгір'я Карпат.  Місто розташоване приблизно в 100 км від Словаччини, і не більше ніж 90 км від України.  Населення більш 185000 чоловік.  Площа понад 120 км².

Історія 

Перша згадка про місто відноситься до 1354 році, коли Жешув отримав міські права. Тут перетиналися важливі торговельні шляхи - із заходу на схід Європи, до Чорного моря, а також з півночі, Балтики, через Карпати - на південь. Близькість до південних і східних кордонів зробило Жешув важливим центром комунікації.

Жешув пишається своїми парками, пам'ятниками історії і чудовими заповідниками. З визначних пам'яток тут варто подивитися замок Любомирських, побудований в кінці XVI ст., Давню ратушу на Ринковій площі, стоїть вже майже шість століть. Середньовічні стіни міста зберігають у своїй пам'яті безліч подій минулих років. Колись в Жешув з'їжджалися заморські купці, польські королі, австрійські імператори і російські бояри. Місто пережило численні війни і кілька пожеж, проте щоразу відновлювався, розширювався і ставав сильнішим, завдяки своїм умілим і грамотним правителям.

Жешув є Батьківщиною багатьох знаменитих людей. Тут народилися: державний діяч і політик Владислав Сікорський, Ігнацій Лукасевич - засновник промислової нафтової розробки і творець гасової лампи. Обидва вони - випускники найстарішої і прославленої піарской школи-колегіуму, яка почала свою діяльність в 17 столітті і в даний час вважається кращим середнім навчальним закладом Польщі.

Інфраструктура

У 3-х км від Жешува, в Ясіонке (Jasionka) розташований аеропорт. Жешув - залізничний вузол. В межах міських кордонів споруджені 4 об'їзні дороги, які полегшують рух в самому місті і навколо нього.

Жешув (Rzeszow) - економічний, академічний, промисловий і культурний центр південно-східної Польщі. Економічна картина міста була сформована в великій мірі завдяки сильній традиції авіації. У місті розвинені машинобудування (виробництво автомобільних і авіаційних двигунів, побутової техніки Zelmer), легка, харчова промисловість (плодоконсервний завод, м'ясокомбінат і ін.). Є завод технічного фарфору.

У Жешуві проходить багато різнопланових культурно-мистецьких заходів: фестивалі, виставки, ярмарки.

Багате історичне минуле, розкішна природа, численні архітектурні пам'ятники Жешува нікого не залишають байдужим. У це місто приїжджають з різних країн, щоб доторкнутися до історії і відчути благородний дух минулих епох.

Навчання в Жешуве

Жешув - важливий академічний центр. Близько 50 000 студентів навчаються в численних місцевих технікумах і вузах. Політехніка Жешува - єдиний навчальний заклад в країні, де можна отримати спеціальність цивільного пілота. Крім нього є: Ряшівській Університет, приватні Вищі школи інформаційного та економічного профілю, педагогічний університет, а також Вища Теологічна (духовна) Семінарія. Більше 20 000 учнів відвідують загальноосвітні середні школи і понад 16000 - початкові школи і гімназії столиці Підкарпаття.

Жешув - місто молодих людей. Сучасні технічні рішення та обладнання останнього покоління актуалізують сучасності міста і його активний розвиток.

Спеціальності в технікумах Жешува

Студенти з України можуть безкоштовно навчатися в технікумі Жешува на факультетах: ІТ технології, комп'ютерна графіка, телеінформатика, економіка, менеджмент, логістика, енергетика, альтернативні джерела енергії, організатор реклами, індустрія моди, текстиль та декорування виробів, туристичний бізнес, готельний бізнес, ресторанний  бізнес (харчування і гастрономії), перукар - стиліст і кометолог, ветеринарія, коневод, геодезія (з топологією), інженер екології, ландшафтний дизайн, дизайнер інтер`єру будинків, фототехніки, авіамеханіка, авіоніка, операційні служби авіапольотів, електрик, електронік, автомеханіка, механіка, мехатроніка.

Перелік технікумів і ліцеїв Жешува та Підкарпатського воєводства, в яких є можливість безкоштовного навчання студентам з України, а також наявність вільних місць на обраних факультетах, Ви зможете дізнаватися у експертів компанії Pan Polski.

Анкета для вступу

PanPolski™ 2016 - 2021 ©