Запитати
Замовити дзвінок

Ви багато читали про життя в Польщі, і вже знаєте, як можна влаштуватися в Польщі. Сотні українців вже зважилися на еміграцію, і тепер розповідають про перспективи і можливості, які для них відкрив переїзд в Польщу. Чи знаєте ви, як самим полякам живеться у себе в країні? Якою бачать життя в Польщі ті, хто вважає її рідною країною? І чому з кожним роком все більше поляків повертається з еміграції, відмовляючись від заможного життя на Заході?

Хоч серед поляків так само відома приказка “Добре там, де нас немає”, вони дуже люблять свою батьківщину і пишаються їй. Останнім часом Польща активно розвивається, і навіть у важкі кризові для всієї Європи часи, економічні показники починалися зі знака плюс. На даний момент в країні вкрай низький рівень безробіття, а зарплати ростуть з кожним роком. Стабільність, зростання і достаток – так в трьох словах можна описати ситуацію в Польщі.

Поляки радісно сприйняли поліпшення ситуації в країні і швидко звикли до нового способу життя. Все рідше можна почути скептичні настрої, зараз ніхто не скаржиться на безробіття і низький рівень життя. Навіть ті, хто раніше були впевнені в необхідності пошуку кращого життя в Англії, повернулися на батьківщину. “Мені запропонували хорошу роботу в Лондоні, але моя фінансова ситуація не покращилася. Тут в Польщі, можу собі дозволити все те ж, і навіть більше”, – ділиться своїм досвідом один з поляків, інженер, який після контракту в Англії повернувся додому.

Як вважають поляки, для гідного рівня життя в країні, досить 2 тисяч злотих, а це і є мінімальна зарплата. Якщо ви – кваліфікований фахівець – зможете заробляти в рази більше. Для цього необхідно отримати якісну освіту в Польщі. На щастя, вузи радо приймають українців, і навіть пропонують стипендії. Про те, як вступити до університетів Польщі та як вчитися в Польщі читайте у нас.

Яким ми уявляємо типового поляка? Чи існує він – середньостатистичний Пан Новак, що увібрав в себе всі національні особливості і стереотипи?

Польща – прекрасна багатогранна країна, і не дивлячись на всю близькість до нас, вона з кожним днем відкривається з іншого боку і завжди має чим здивувати. Поляки пишаються своєю країною, її величною історією, унікальною культурою і, звичайно ж, її жителями.

Поляки дивним чином поєднують таку близьку нам слов’янську ментальність з сучасним європейським стилем життя. Поляки переймають все найкраще з Європи, і в той же час, свято бережуть свої самобутні традиції.

Відкриті. Поляки з посмішкою зустрічають зміни і відкриті новому. Іноземець в Польщі швидше зустріне щирий інтерес і слова підтримки, ніж упереджене ставлення.

Добрі і жертовні. Чи знаєте ви історію, як за часів війни поляки, ризикуючи власним життям, рятували євреїв від знищення? Поляки завжди готові допомогти, проти власних інтересів. Дивовижне співчуття, жертовність і доброта цього народу гідна захоплення.

Мають широкі горизонти. Молоді поляки амбітні. Вони багато подорожують, навчаються в інших країнах Євросоюзу і в Англії, знають мови і постійно працюють над собою. Потрапляючи в їх суспільство, відкриваєш для себе багато можливостей, і прагнеш реалізувати свій потенціал.

Сімейні і віруючі. Поляки відкриті світу, але зберігають свою духовність, традиції та істинні цінності. У центрі всього життя варто віра, щонеділі поляки проводять в костелі, а найважливіші релігійні свята визнані державними. Сім’ю створюють рано, в 23 – 26 років, і прагнуть її зберегти на все життя.

Чесні. Для багатьох поляків чесність – головна цінність. Вони прагнуть чесно жити, чесно працювати, бути чесними по відношенню до інших. Поляки з легкістю відмовляються від вигоди, якщо вона обтяжує совість. Це ж якість дозволяє людям більше довіряти іншим.

Мають свою думку. «Де три поляка – там чотири думки», – каже відома польське прислів’я, яка відкриває етнічну особливість народу. Поляки люблять висловити свою думку, не нав’язуючи його, люблять дискутувати і обговорювати актуальні питання.

Перспективи роботи з польським дипломом. Можливо, ви вже не раз замислювалися про те, щоб отримати якісну європейську освіту. Чи можете ви уявити, як виглядає життя дипломованого фахівця в європейській столиці?

Перші місяці навчання в польському університеті відкривають для студента море можливостей і перспектив. Поїхати з обміну в Японію або Америку, пройти платну стажування корпораціях в Парижі і Мадриді … Це тільки початок шляху. Отримавши безцінний досвід роботи в кращих світових фірмах, познайомившись з найвпливовішими в своїй сфері людьми, представивши себе як талановитого професіонала, більшість випускників польських університетів отримують пропозиції по роботі задовго до закінчення навчання.

Частина випускників, пізнавши смак європейського життя, залишається працювати в країнах Західної Європи, вибираючи саме ті, що мають найвищий рівень життя. Випускників університетів Польщі можна зустріти на керівних посадах в Англії, Франції, Німеччини, Бельгії. Вони створюють власні фірми, в яких можуть реалізувати себе.

Багато випускників свідомо вибирають життя і роботу в Польщі. Вони вважають, що для кваліфікованого фахівця робота в Польщі є завжди, при чому робота, яка відповідає їх амбіціям, талантам і здібностям, а також може гарантувати рівень життя навіть вищий, ніж в інших європейських країнах.

Як знайти роботу в Польщі?

Ви можете запитати, як же студенти в Польщі знаходять роботу? У цьому багато в чому допомагає університет. При кожному університеті працюють офіси працевлаштування ( “Biuro Karier”), які навчають студентів не тільки писати переконливе резюме та мотиваційний лист, але і як гідно представити себе роботодавцю. Численні ярмарки вакансій, особисті зустрічі з представниками фірм-лідерів у своїй галузі. Талановиті цілеспрямовані студенти завжди отримують безліч пропозицій роботи і вибирають кращі.

Разом з нами ви можете стати студентом найбільш престижних університетів Польщі та отримати роботу, яку ви дійсно заслуговуєте. Детальніше про навчання в Польщі читайте тут.

Коли нам належить переїзд в інше місто, ми, часто навіть не замислюючись, вибираємо столицю. Нам здається, саме там знаходиться центр усього життя країни і тільки там можна досягти висот. Однак, в Польщі все трохи інакше. Жителі інших міст не переїжджають масово в столицю, адже інші міста мають безліч переваг і можливостей реалізувати себе. У яке місто Польщі варто переїхати і чим привабливий кожен з них?

Сопот. Приморське містечко на півночі країни несподівано увійшов на 2 місце в рейтингу кращих міст Польщі. У місті активно розвивається освіта та культура. Жителі міста беруть активну участь у політичному і громадському житті Сопота. Місто отримує значні інвестиції від Фондів Євросоюзу, завдяки чому якість життя в Сопоті активно зростає.

Білосток. Столиця Підласка воєводства на півночі країни дуже активно залучає інвестиції, і динамічно розвивається. У місті особливий мікроклімат і відмінна екологія. Вартість життя в Білостоці одна з Наїнізшие в країні.

Краків. Візитна картка країни. Місто з багатовіковою історією, величною архітектурою. Тут криється душа Польщі, і активно проходить культурна і туристична життя країни.

Вроцлав. Зручне розташування на Заході країни дає жителям міста безліч переваг і значно спрощує поїздки за кордон, особливо в Німеччину. У 2016 році Вроцлав став Європейською столицею культури. Вроцлав притягує любителів активного способу життя, студентів і цінителів мистецтва.

Варшава. Столиця і найбільше і населений польське місто. Варшава стає все більше схожа на Нью-Йорк. З кожним роком центр Варшави заполоняє все більше скляних хмарочосів, відкриваються офіси світових корпорацій-гігантів, поліпшується інфраструктур міста.

Познань. Промислове місто всього в двох годинах їзди від Німеччини. У Познані найнижчий рівень безробіття в Польщі (3%), а середня зарплата – одна з вищих по країні (4,5 тис. Злотих). Крім того, архітектура Познані робить місто сучасним і привабливим.

Кожне з міст Польщі прекрасний по-своєму, і кожен має що запропонувати своєму новому жителю. Вибирайте місто собі до душі і він знайдемо чим вам здивувати.

Про Польщу. Історія. Географія.

Польща – з одного боку така близька нам, і в той же час, залишає нам ще багато дивовижних фактів і непізнаних секретів.

Легенда утворення та історія

Про створення Польщі роповідає легенда, згідно з якою три брата: Лех, Чех і Рус в довгому і важкому шляху затрималися в красивому місці і побачили білого орла, що летить над ними. Лех вирішив заснувати на тому місці місто, а білий орел з золотими кігтями став його символом, і до сих пір прикрашає польський герб.

Першою столицею Польщі стало місто Гнєзно, який об’єднав усі слов’янські племена і став центром християнства. Першим правителем Польщі був Мешко I, який згуртував князівства і хрестив країну. Останній польський король Станіслав Август Понятовський зрікся престолу в 1795 році. Першим президентом Польщі в 1922 році став Габріель Нарутович і пробув при владі всього 5 днів. Лех Валенса – перший некомуністичний президент незалежної Польщі – отримав Нобелівську премію миру. На даний момент країною править Анджей Дуда – представник від правих сил. В історії Польщі було багато трагічних сторінок, пов’язаних з роздроблення і захопленнями країни, але її громадяни, завдяки своєму героїзму та відданості, змогли возз’єднати і відродити країну.

Відомий факт, що під час II світової війни Варшава була повністю знищена, а зараз це сучасний велике місто і європейська столиця. Площа Ринок – його історична частина – внесена до світової спадщини UNESCO як приклад досконалої реставрації знищеного надбання. Площі всього 60 років, а вона була відновлена за документами і картинам 17- 18 століття.

Природа Польщі, географія

Зараз в Польщі проживає 36 млн жителів, більшість з яких складають поляки. Історично на території країни також проживають німці, українці, білоруси і євреї. Територія Польщі займає 312,6 км2 і розділена на 16 воєводств (аналог області), які в свою чергу діляться на повіти і гміни. Столицею Польщі з 1795 року є Варшава. У Польщі знаходяться 23 національних парки, найвідоміший і найцінніший серед яких – Біловезька Пуща – останній первозданний ліс. Країна тисячі озер – Мазури. Саме так це дивне місце називають поляки, які дуже проводити там літо, катаючись на каяках і вітрильниках. Серед улюблених місць відпочинку в Польщі – Балтійське море на півночі і містечко Закопане в горах Татрах на півдні.

Відомі особистості

Польща – батьківщина видатних особистостей, які змінили хід світової історії і залишили після себе найбільше спадщина. Микола Коперник народився в Торуні, Ян Павло II родом з Вадовіц, Фредерік Шопен також був поляком, з Желазовей Волі.

Жити і вчитися в цій великій країні – мрія тисяч українців. Дізнайтеся більше про університети Польщі та можливості роботи.

Ви не впізнаєте правду про життя в Польщі. Чому? Міфи про життя, навчання і роботи в Польщі заполонили інтернет, не дозволяючи вам побачити реальну картину. Тільки поживши в цій прекрасній країні розумієш, наскільки далекі були уявлення від дійсності, і наскільки марними були страхи. Прийшов час розвінчати найпопулярніші міфи про Польщу.

Топ 5 міфів про Польщу

1) Державні університети краще приватних

Багато приватних університетів входять до рейтингів найкращих вузів Європи, а для цього їм необхідно утримувати високий рівень освіти. Сертифікати та акредитації, які мають на своєму рахунку вузи, вимагають постійної перевірки якості освіти та знань студентів. Приватні університети Польщі дуже дорожать своєю репутацією і рейтингами, тому особливо вимогливі до себе і до студентів.

2) У Польщі важко знайти роботу

Коли криза і безробіття затопили Європу, в Польщі ситуація кардинально відрізняється. Незважаючи на постійне зростання зарплат, фірми не можуть знайти працівників. Навіть в польській столиці рівень безробіття не перевищує 4,5%. Для іноземця, який добре знає мову, знайти роботу в офісі не складе труднощів.

3) Польська мова складна.

Польський відноситься до слов’янських мов і дуже схожий з українським. Насправді, щоб вивчити польську на рівні вище середнього, буде потрібно близько 4 місяців. А після року, проведеного в мовному середовищі, ви почнете думати на польському і говорити практично без акценту.

4) Поляки упереджено ставляться до іноземців

Поляки дуже доброзичливі. Ставлення приїжджим багато в чому залежить від самих іноземців, від їх поведінки. Поляки бувають недовірливі до іноземців, але не більше. Найчастіше слідом за питанням «Звідки ти», звучить не осуд, а щирий інтерес і бажання допомогти. Їх турбує ставлення до вас інших поляків і то, як ви себе почуваєте в чужій країні. Знання мови на високому рівні (або прагнення опанувати), викликає у поляків повагу.

5) В Польщі висока вартість життя

Незважаючи на те, що Польща – європейська країна, ціни тут досить низькі. Постійно падають ціни на продукти харчування та одяг, і вже сьогодні обходяться набагато дешевше українських. Вартість життя в Польщі – починається від 900 злотих на місяць, при мінімальній зарплаті 1 800 зл.

Щорічно тисячі українців приїжджають до Польщі. Як далі складається їх доля і що чекає наших за кордоном? Для багатьох українців Польща стає другою домівкою, і місцем постійного проживання. Деякі, в основному молоді люди, поживши, в Польщі, вирішують їхати далі на Захід. Саме про них і поговоримо.

Польща дійсно відриває двері в Європу. Куди простіше переїхати до Польщі – країну, близьку нам не тільки територіально, а й за менталітетом, з мінімальним мовним бар’єром, і відповідно, стресом від еміграції.

Багато поляків виїхали в інші країни і залишилися там назавжди. Аргументів багато: від усміхнених облич на вулицях до розміру податків. В останні роки все більше поляків повертається. А от чи варто українцеві їхати з Польщі на Захід?

Некваліфіковану фізичну працю в Польщі цінується низько, часто люди, попрацювавши в Польщі на будівництві або на сезонних роботах, вирішуються на переїзд в країну з більш високими ставками за годину роботи. Простий робочий в Данії або Норвегії зможе заробити в кілька разів більше. Однак, навряд чи захоче там залишитися на все життя на важкій роботі.

Освіта в Польщі дає масу переваг, серед яких – практика в будь-якій європейській країні, і можливість знайти престижну роботу за фахом. Багато студентів їдуть в те місто і країну, де отримають найбільше можливостей, вибору роботи, професійного зростання. У багатьох європейських країнах простіше відкрити і розвивати власний бізнес, адже ринок більший, і нижче. Багато хто, отримавши безцінний досвід і кваліфікації, повертаються. Кваліфікований фахівець потрібен в Польщі, де йому можуть запропонувати конкурентну зарплату (розуміючи, що інакше він поїде працювати в Лондон).

Рівень життя в Польщі вже давно вийшов на європейський рівень, тому причини для переїзду в іншу західну країну швидше суб’єктивні. Будемо відверті, Мадрид красивіше Варшави. Подорожі дозволять вам побачити життя в інших країнах, відчути атмосферу міста, оцінити менталітет і стиль життя її жителів. Разом з тим, розвіються страхи і стереотипи про європейського життя, адже зможете побачити життя своїми очима.

PanPolski™ 2016 - 2021 ©